СИРОВИНА ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА АКТИВОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Активоване вугілля може бути отримано з різноманітного вугле сировини – деревини, кам’яного і бурого вугілля, торфу і т. і.
У промисловому виробництві активованого вугілля в якості сировини найчастіше використовуються кам’яне вугілля, шкарлупа кокосових горіхів і деревина.
ВИРОБНИЦТВО АКТИВОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Спочатку углеродсодержащими сировину піддають карбонізації – випалу при високій температурі в інертній атмосфері без доступу повітря. Однак отриманий карбонізат володіє поганими адсорбційними властивостями, оскільки розміри його пір невеликі і внутрішня площа поверхні мала. Тому карбонізат піддають активації для отримання специфічної структури пір і поліпшення адсорбційних властивостей.
ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА АКТИВОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Для виробництва активованого вугілля використовують печі різного типу і конструкції.
Найбільшого поширення набули: багатополичний, шахтні, горизонтальні і вертикальні печі, а також реактори з киплячому шаром.
АКТИВАЦІЯ АКТИВОВАНОГО ВУГІЛЛЯ
Активація вугілля може здійснюватися за допомогою обробки водяною парою або спеціальними хімічними реагентами. Активація водяною парою проводиться при температурі 800 – 1000 ° C в строго контрольованих умовах. При цьому на поверхні пір відбувається хімічна реакція між водяною парою і вугіллям, в результаті чого утворюється розвинена структура пір і збільшується внутрішня поверхня вугілля. За допомогою такого процесу можна отримувати вугілля, що володіють різними адсорбційними властивостями.