ОЧИЩЕННЯ САМОГОНУ ТА ІНШИХ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ
Існує величезна кількість способів очищення самогону. Від народних до цілком наукових методів.
В даній статті розповідається про двох методах використовуваних найбільшими виробниками алкогольних напоїв.
1. ОЧИЩЕННЯ САМОГОНУ АКТИВОВАННИМ ВУГІЛЛЯМ.
Дуже поширений метод, але часто використовуваний з великими помилками. Для очищення самогону активованим вугіллям, ні в якому разі не можна використовувати аптечний вугілля. Великого адсорбционного ефекту він не дасть, тому що проведений з додаванням целюлозного сполучного, який додається в таблетки для додання їм форми. Також кількість вугілля має бути не 1-2 дві пачки Таблет, а хоча б 300-500 грамів.
ВАЖЛИВО !!! вугілля не можна засипати і залишати в самогоні або алкогольних напоях, тому що активоване вугілля відмінних каталітік і при тривалому контакті з Вашим продуктом він буде утворювати альдегіди, а при контакті більше 2-3 днів, все адсорбовані речовини (в основному сивушні масла) повернуться назад в продукт.
На всіх лікеро-горілчаних заводах, горілку, що залишилася в вугільних фільтрах зливають для виробництва настоянок або відбраковують на ефірно-альдегідної фракції.
Правильно зробити наступне. Активоване вугілля (краще спеціалізований типу 607с або Р500 або Р200) засивается в скляну або нержавіючу металеву трубку, далі замочується чистою водою, їй же промивається. Внизу трубки робиться марлевий фільтр, що б вугілля не вимився з трубки. Висота кут повинна бути не менше 60-70 см. Самогон наливають зверху в трубкуі так відбувається процес фільтрації. Після дегустації першої партії можливий другий етап фільтрування на вугіллі.
Фільтрація на активованому вугіллі дозволить видалити сивушні масла, оцтову кислоту і деякі ефіри, також покращаться органолептичні властивості продукту.
Можливі й інші способи очищення самогону активованим вугіллям. Наприклад, очищення спеціальним порошковим вугіллям з подальшою фільтрацією на піщаному фільтрі. Даний метод використовують провідні світові виробники, один зі Швеції, інший з Фінляндії. Використання спеціального порошкового вугілля дозволяє добитися особливої м’якості і мінімального альдегидо освіти. Складність методу полягає в уловлюванні порошку.